Ampuller
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
AMPULLER
AMPULLER

Evlerimizde, iş yerlerimizde ve sokak aydınlatmasında en çok tercih edilen aydınlatma sistemi olan ampuller bu yoğun kullanım sebebiyle tasarım ve tasarruf yönünden sürekli geliştirilmektedir. Ampuller ilk üretildiklerinde ağırlıklı olarak sarı ışık yayma prensibiyle çalışmaktayken günümüzde sarı ışıktan daha çok beyaz ışık tercih edilmektedir. Onlarca farklı seçenek arasından sağlığınıza, kullanma yoğunluğunuza, ev dekorasyonunuza veya lamba modelinize göre ampul tercihinizi belirleyebilirsiniz.

 

Ampul çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?

Gelişen teknolojiler ile birlikte her alanda olduğu gibi ampul seçeneklerinde de büyük çeşitlik sağlanmıştır. İlk sırayı duy tiplerine göre ampuller almaktadır. Ampul aydınlatma sistemlerine ek olarak farklı kullanım amaçlarının da geliştirilmesi ile birlikte 10’dan fazla çeşitte duy ve bunlara uygun ampul seçeneği ortaya çıkmıştır. Piyasada 2,5 Watt’tan başlayarak 150 Watt seviyesine kadar aydınlatma sağlayabilen ampul seçenekleri bulunmaktadır. Ampuller verdikleri ışık bakımından sarı ve beyaz olarak gruplandırılmaktadır. Bunlara ek olarak şekillerine göre de ayrılmaktadır. Yuvarlak, mum şeklinde, spiral ya da düz şekillerde üretilmekte ve bu şekilde isimlendirilmektedir. Avize ya da lambader için uygun farklı ampul boyutları bulunur. Özellikle dekoratif ampuller aydınlatma elemanlarında da estetik ve uyum arayanların ilgi ve beğenisine mashar olmaktadır. İster dekoratif amaçlı, isterseniz sadece bulunduğunuz mekanı aydınlatmak için olsun, 2010 ELEKTRİK'İN sahip olduğu zengin ampul çeşitleri ve sizlere sunduğu uygun fiyatları incelemelisiniz.

 

Tasarruflu Ampuller Neden Az Enerji Harcar?

Son yıllarda en çok tercih edilen modeller tasarruflu ampullerdir. Tasarruflu ampuller, özellik olarak diğer ürünlerden yüzde 20’ye kadar daha az enerji harcayan ampul çeşididir. Uygun fiyatlı ampuller temelde floresan mantığı ile çalışmakta ve bu etki ile daha verimli hale gelmektedir. Tasarruflu ampul fiyatları ile normal ampul fiyatları arasında fark vardır. Tasarruflu ampullerin daha pahalı olmasının nedeni uzun süre kullanılması ve elektrik tasarrufu yapmasıdır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın